Otroci in mladostniki
Vikend dežurstvo

DEŽURSTVO OB SOBOTAH, NEDELJAH IN PRAZNIKIH SE IZVAJA ZA OBČANE S STALNIM PREBIVALIŠČEM OBČIN: Velenje, Šoštanj, Šmartno ob Paki, Mozirje, Solčava, Nazarje, Rečica ob Savinji, Ljubno ob Savinji, Luče in Gornji Grad.

Občani z začasnim prebivališčem občin Velenje, Šoštanj, Šmartno ob Paki, Mozirje, Solčava, Nazarje, Rečica ob Savinji, Ljubno ob Savinji, Luče, Gornji Grad in ostali koristniki storitev so samoplačniki, oziroma lahko storitve plačljive s strani ZZZS koristijo v dežurnih regijskih ordinacijah.

Zobozdravniki, katere krije ZZZS (https://www.ezobozdravnik.si/dezurni-zobozdravnik/):

Dežurni zobozdravnik v Celju

Tel.: (03) 54 34 360

Dežurna zobna ambulanta je ob sobotah, nedeljah in praznikih od 8.00 do 13.00 v pritličju ZD Celje na Gregorčičevi 5.

Dežurni zobozdravnik v Slovenj Gradcu

Tel.: (02) 88 57 940

Dežurna zobna ambulanta se ob sobotah, nedeljah in praznikih od 8.00 do 12.00 nahaja v pritličju desno v ZD Slovenj Gradec na naslovu Partizanska pot 16, Slovenj Gradec.

Na dan prihoda je potrebno obvezno predhodno poklicati med 8.00 in 9.00 uro na objavljeno telefonsko številko (zaradi narave dela smo na telefonsko številko dosegljivi samo v tem času). Nenajavljenim pacientom vstop v ZD Velenje, ZP Šoštanj in ZP Šmartno ob Paki ni dovoljen.

wdt_ID Datum Dopoldan Popoldan

ZOBOZDRAVSTVENA NUJNA MEDICINSKA POMOČ:

Nujna stanja v zobozdravstvu (Zakon o pacientovih pravicah: ZPacP, Ur. l. RS, št. 15/08 in spremembe, 2. člen):

–        močan zobobol (nevzdržna huda stalna bolečina, ki traja več kot 24 ur in analgetik ne pomaga),

–        akutna infekcija (vnetje z oteklino, oteženo požiranje, omejeno odpiranje ust, povišana telesna temperatura),

–        večja krvavitev po oralno kirurškem posegu, ki se sama ne ustavi po določenem času,

–        poškodbe v področju ustne votline.

Storitve, ki se opravijo v primeru nujnega stanja so:

–        odprtje zoba (trepanacija) ali odstranitev obolele zobne pulpe (živca),

–        rez sluznice (incizija),

–        odstranitev zoba (ekstrakcija), zaustavitev krvavitve,

–        reimplantacija zoba in/ali imobilizacija.

V primeru, da obiščete dežurno zobno ambulanto s stanji, ki ne spadajo pod nujne, pregled in storitve niso krite s strani ZZZS, ampak so samoplačniške. O tem ali je vaše stanje resnično nujno, odloča dežurni zobozdravnik.

NENUJNA STANJA V ZOBOZDRAVSTU, KI NE SODIJO V OBRAVNAVO PRI DEŽURNEMU ZOBOZDRAVNIKU

• odkrušena ali izpadla plomba,
  • izpadel zob iz proteze, odlom zaponke, slabo prilegajoča proteza, ki »žuli«,
  • izpad mostička,
  • izpad prevleke, izpad fasete na prevleki,
  • skelenje zob,
  • bolečina obvladljiva z lokalnimi analgetiki,
  • zlom proteze, poka proteze,
  • krvavitev iz dlesni zaradi vnetja  (parodontalna bolezen, itd.).