DELOVNA TERAPIJA NA BOLNIKOVEM DOMU

Osnovno

Delovna terapija je zdravstvena stroka, ki s specifičnimi pristopi, terapevtskimi metodami, namensko izbranimi aktivnostmi, pripomočki in prilagoditvami pomaga posamezniku, da se po bolezni ali poškodbi čimbolj produktivno vrne, oziroma vključi v ožje in širše življenjsko okolje. Delovno terapevtska obravnava je individualno prilagojena potrebam in sposobnostim posameznika ter mu omogoča, da se čim bolj osamosvoji in težavam navkljub zaživi polno in kvalitetno življenje.

delovna_funkcionalna

Komu je namenjena?

Namenjena je ljudem, ki so zaradi bolezni, poškodbe, procesov staranja ali drugih razlogov odvisni od tuje pomoči in se sami težko spopadajo z vsakodnevnimi nalogami in zahtevami.

Pomagamo vam lahko pri boleznih oz. stanjih, kot so:

• možganska kap,
  • padci, poškodbe in zlomi,
  • amputacija okončine,
  • poškodba glave,
  • poškodba hrbtenjače,
  • multipla skleroza,
  • mišična distrofija,
  • parkinsonova bolezen,
  • revmatoidne spremembe,
  • demenca,
  • kognitivni upad,
  • stanja po operativnem posegu,
  • stanja po dolgotrajni hospitalizaciji
  • stanja, ki so posledica procesov staranja (starostna oslabelost, obrabe sklepov, slabša pokretnost).