17. september, 2019

09:00 - 11:00

Strokovnjaki iz Centra za krepitev zdravja Zdravstvenega doma Velenje organiziramo “Odprta vrata za zdravje” v Mestni knjižnici Velenje.
Svetovali vam bomo o gibanju, zdravi prehrani, opuščanju kajenja, duševnemu zdravju in kroničnih nenalezljivih boleznih.
Skupaj bomo ugotovili, ali bi bila glede na vaše potrebe koristna vključitev v zdravstveno obravnavo in Programe krepitve zdravja.

15. oktober, 2019

19. november, 2019

17. december, 2019

Zaključek 36.tekmovanja za čiste zobe ob zdravi prehrani

V torek, 28.5.2019 je v dvorani Hale Tivoli potekalo že 36. tekmovanje za čiste zobe ob zdravi prehrani, ki ga prireja Stomatološka sekcija Slovenskega zdravniškega društva. Med regijske zmagovalce, se je tokrat uvrstil 2.B. razred OŠ Livada, z razredničarko go. Ljudmilo Ločičnik, katerim ISKRENO ČESTITAMO!

Prireditev je bila čudovita, saj je otroke zabavala akrobatska skupina Dunking Devils, ki je vsem jemala dih, nato pa je sledila zabava z glasbeno skupino Čuki. Namen zaključne prireditve je spodbuditi vse sodelujoče otroke, da se tudi v prihodnje trudijo za zdravje svojih zob. Ob bližajočih počitnicah tudi medicinske sestre v zobozdravstveni vzgoji in preventivi, želimo vsem otrokom zdravja ter obilico zabave v poletnih mesecih. Seveda pa ob vsem tem ne pozabimo na temeljito čiščenje zob, da bodo vsi trenutki brezskrbni.

Medobčinsko društvo gluhih je posnelo film

V letu 2018 so v Medobčinskem društvu gluhih in naglušnih Velenje posneli film o gluhih in naglušnih osebah. Film prikazuje kako pristopiti k takšni osebi, kako se sporazumevati in hkrati, kako se na določene situacije odzovejo gluhe oz. naglušne osebe.

Za ogled filma pritisnite tukaj.